| Duhovnicul a întrebat:

Pentru voi ce e mai important la un job : sa fie placut, adica sa iti placa ceea ce faci, sau sa fie bine-platit chiar daca iti displace?
V-ati angaja ca si capsunar, daca ati sti ca veti castiga bine? Sau e mai important statutul social pentru voi, si nu va vedeti facand chiar " orice "?

7 răspunsuri:
| Doctorfishadi a răspuns:

Cred ca sa faci ceea ce iti place este cel mai bine, si cu asta am zis tot!

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Chiar orice nu, dar sa fie banos

| MissDevilish666 a răspuns:

✰ Cel mai important e să fac ceva ce îmi place și care mă va ajuta să fiu cineva, nu oricine.

| neutrino a răspuns:

Nu-mi place "sau", ci "si".

| Doηηa a răspuns:

Contează statutul social și să-mi și placă deopotrivă.
Banii nu se pun la calcul pentru că nu profesez pe bani puțini niciodată!

| OnuOnulică a răspuns:

In ziua de azi cred ca e mai important sa fie bine platit.
Desi eu aleg sa imi placa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa fie mereu vorba de statut. Daca esti o persoana care are nevoie de multe lucruri, ori muncesti din greu pentru un job bun, ori te multumesti cu un job care necesita efort fizic.