| AlexandrulS a întrebat:

Peste cateva luni fac 18 ani si, vreau sa intru intr-un partid. ce fac pentru inceput sau castig vre.un ban?

3 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Intai de toate, vei da bani (nu prea mult)
Apoi, la alegeri si alte tampenii pe care le mai organizeaza partidul respectiv, poate te vor lua sa faci ceva (lipit afise, impartit pixuri si galeti) si atunci da, vei fi platit

| AlexandrulS explică (pentru greyhound):

Ce inseamna ca dau bani? Explica pe intelesul tuturor. unde cum cand si de ce. si cum vine asta doar la alegeri. adica nu primesc nici un ban pana la alegeri? Ma indoiesc ca nu da nimic. ca daca era asa nu mai erau mii de oameni care se inscriu in fiecare an de la 18 ani. nu?

| TheNakedRussianThatFoundYouOnTheStreet a răspuns:

Nici nu se pune vorba de salariu, o sa stai sa inseli lume, sa schimbi soarta poporului si o sa te urasca toata lumea pentru ceea ce esti