| InfinityIsTheLimit a întrebat:

Please, help me! Mai e putin si dau bacul si sunt total aiurita..nu stiu ce facultate sa fac. Ma gandeam la economia comertului, a serviciilor si a turismului dar mi-e frica. Eu fac un liceu cu profil economic, nu sunt as la matematica dar ma descurc cat de cat. Problema e ca la economie am un profesor idiot..Nu am reusit sa invat mai nimic la aceasta materie doar cand stiu ca trebuie sa invat la materia lui ma ia groaza. Doar materia lui are efectul asta asupra mea. In rest e ok. Cum nu am reusit sa invat nimic, practic pot spune ca urasc materia pentru ca nu am inteleso aproape deloc. Acum nu stiu daca urasc intr-adevar economia sau urasc materia asta din cauza profesorului. straight face Sincer nu stiu ce facultate sa fac. M-am gandit la toate si parca nimic nu e pentru mine. Si mai e ceva..nu vreau sa fac o facultate ca dupa aia sa ajung somera sau sa lucrez undeva unde as fi putut lucra si fara facultate. Mai gasisem o academie de infrumusetare chestiile alea ma atrag, cosmetica coafor.dar nu stiu cat de profitabila ar fi ca munca. Accept orice sfat, parere.

10 răspunsuri:
| PisicutzaCenusie a răspuns:

Pai poti face facultatea de sport, mie asta imi place, dar tu alegi.Te pup!

| Crazyeo a răspuns:

Nu este deloc stresant! Treebuie sa nu te stresezi si asa vei lua nota mare! Bafta!

| MasterSpirit a răspuns:

Dai la facultatea pe care o preferi,adica ce iti place tie sa faci, uite, eu dupa liceu dau la facultatea sportiva, de ce? Fac sport de performanta si fara sport cred ca nu as putea rezista nici o zi, daca te atrage cosmetica, dai la acea facultate daca chiar iti place.

| InfinityIsTheLimit explică:

Tu macar ai inteles ce iti place pana la urma..eu inca nu sad probabil o sa ma hotarasc in ziua inscrierii sau dau cu banul, nu stiu straight face bafta in tot ceea ce vrei sa faci :*

| ScarRz a răspuns:

Nu e stress, la romana e usor daca stii sa aburesti, am un prieten care nu a invatat deloc si a luat 6

| AAAA1Antona99565 a răspuns:

Orce facultate e buna daca e de bun simt si ala aia care o face intelege asta. Fa ce-ti place nu urmari o anumita latura cea financiara pentru ca daca faci cu drag ce faci si de bun simt cu timpul vin si banii.

| kiiu a răspuns:

Gasesti pe net diverse agentii care sunt specializate in asa ceva.

| BlackStarInc a răspuns:

Frate eu sunt la Universitatea de Vest la Economie si dupa parerea mea e o mare prostie.Dc? In primul rand daca nu esti printre cei 2-3 the best din grupa esti degeaba.In al doilea rand sunt o gramada care termina si nu au de lucru.E prea mare oferta fata de cererea dp piata pentru astfel de calificari.Te indrum spre altceva mai simplu si la distanta ca sa poti si lucra.Ca asa termini stai 3-4 ani mai faci si faculta cand in 3-4 ani poti sa lucrezi si sa iti asiguri macar o parte din ceea ce iti doresti pe plan material. Succes

| InfinityIsTheLimit explică (pentru BlackStarInc):

Ma gandisem si la o facultate la distanta dar auzisem ca e egal cu 0..eu ma gandesc la economie deoarece ma gandesc ca de bine de rau gasesti ceva de munca..adica cred ca e facultatea care iti da cele mai multe oportunitati..de ex. daca fac psihologia.ce fac dupa? ma duc la cules de capsuni straight face

| BlackStarInc a răspuns (pentru InfinityIsTheLimit):

Ai dreptate si aici dar cum spuneam e foarte greu sa iti gasesti si in domeniul economic.Si in plus pe diploma nu scrie ca faci la ID sau la zi din cate stiu eu laughing Poti sa faci dreptul doar ca o sa ai multaaa teorie de tocit laughing