| askfdjalkj a întrebat:

Poate castiga uun electrician auto cu atelier propriu si lucrari de calitate 3000 de lei :happy?

2 răspunsuri:
| Dannyjj a răspuns:

Depinde de:
-cât este de priceput și ce experiență are,
-unde are atelierul(nu în locuri ascunse sau la marginea orașului),
-câte cunoștințe are,
-cât de bine lucrează ca să-l recomande lumea și altor cunoștințe,
-în ce oraș lucrează(un oraș mare și mai dezvoltat înseamnă mai mulți clienți, dar și dacă este într-un orășel și nu mai există meseriași în domeniu, lumea va veni la el),
-mai depinde de perioadă(iarna, vara, perioada sărbătorilor, etc.)
Asta depinde de la caz la caz, mai ales dacă știe să facă și altceva pe lângă partea electrică auto.
Eu zic că se poate să câtige suma menționată de tine, asta însemnând că are clienți mulți și este bun în ceea ce face și și-a ales un loc bun unde să-și amplaseze atelierul.

| vampir004 a răspuns:

Nu stiu sigur