| smileforme_3045 a întrebat:

Poate sa imi zica cineva daca e buna facultatea de "Relatii internationale"? Ma refer: Daca pot profesa dupa ce termin facultatea(ca ce?); Daca se da examen de admitere(si la ce?); Ce materii sunt de baza; Daca se meriita sa fac facultatea asta. Daca nu astept si sfaturi in legatura cu facultati care sa se bazeze pe limbi straine sau turism, din care sa iasa bani si sa fiu sigura ca pot profesa apoi happy Multumesc mult:*

2 răspunsuri:
| X a răspuns:

Nu depinde de facultate neaparat depinde de gradu de pregatire si de noroc.Sanse de profesare sunt in toate domeniile in special in cele economice la care sunt foarte cautati romanii.Cu relatii internationale poti ajunge diplomat cea ce mi se pare super,afaceri internationale,sunt multe oportunitati legate de strainatate.

| X a răspuns:

Nu depinde de facultate neaparat depinde de gradu de pregatire si de noroc.Sanse de profesare sunt in toate domeniile in special in cele economice la care sunt foarte cautati romanii.Cu relatii internationale poti ajunge diplomat cea ce mi se pare super, afaceri internationale, sunt multe oportunitati legate de strainatate.