| 123gabialexandra a întrebat:

Poate sa lucreze un proaspăt absolvent de matematica informatica in poliție? Sau SRI?
Sunt ceva posturi care ar fi in concordanța cu matematica/ statistica? Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru a lucra la Politie in pozitii atat de stricte si privilegiate, trebuie sa fii terminat o Academie de Politie si sa fii eligibil, sa dai examene pentru ocuparea acelui post.
Pentru statistica, sunt locuri la evidenta populatiei, in cadrul Politiei.

| SharpEagle a răspuns:

Poate, daca are pile.
Oricine poate, daca are pile.
Daca-mi dadeai firme in loc de politie, as mai fi stat pe ganduri.
Exceptie face situatia in care absolventule este de... exceptie.
Caz in care il cauta ei, de regula.