| Andreeaioan115 a întrebat:

Pot ajunge actrita, chiar daca nu fac facultate de actorie?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Sa inveti foarte-foarte bine la scoala, sa-ti iei BAC-ul si sa mergi la facultatea de actorie!

22 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu poti sa te faci actrita fara facultatea de actorie!

| Andreeaioan115 explică (pentru Violleta2022):

Si ce trebuie sa fac ca sa intru la facultatea asta?

| Andreeaioan115 explică (pentru Violleta2022):

Si aproximativ cu care medie te primeste la facultate? dupa parerea ta...

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Media trebuie sa fie 9.90 si 10

| Andreeaioan115 explică (pentru Violleta2022):

Insa eu am media 8 sad

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Cu 8 nu poti sa mergi la actorie, mai pune mana si invata ca la terminarea liceului sa ai note doar de 9 si 10.

| RMC6 a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Nu conteaza media de bac sau media generala din liceu.La UNATC dai admitere.

| Andreeaioan115 explică (pentru RMC6):

Te primeste si cu media 6-7?

| RMC6 a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Normal,bacul sa l iei, asta conteaza

| RMC6 a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Media de bac nu conteaza deloc la UNATC si nici notele din liceu.Dai admitere, adica examen scris si oral si probe practice.Ei te noteaza cu nota la fiecare proba, mai putin la alea eliminatorii.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Sa inveti foarte-foarte bine la scoala, sa-ti iei BAC-ul si sa mergi la facultatea de actorie!

| minrest a răspuns:

O mica parte din cei ce absolva UNATC (Facultatea de Teatru) devin actori, cu atat mai putin cei ce nu merg acolo. Raspunde-mi pe rog frumos si mie la o intrebare: Ce este anorexia?

| Andreeaioan115 explică (pentru minrest):

Anorexia este o tuburare de alimentatie, si iti doresti foarte mult sa slabesti, si ai o frica intensa de ingrasare.

| minrest a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Foarte bine zis. Dorinta si frica. Iar dorinta si frica sunt manifestari ale vietii psihice. Din definitia ta rezulta ca anorexia este o tulburare psihica. Un om nu are de ce sa isi doreasca sa sufere de o tulburare psihica, caci oamenii se descurca greu si cu un psihic normal, cu unul bolnav nici atata. Deci nu ai de ce sa iti doresti sa fi anorexica.

| adytzoi a răspuns:

O cariera in industria filmelor pentru adulti e mereu disponibila!

| Andreeaioan115 explică (pentru adytzoi):

Adica si fara facultatea de actorie? Da?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Nicoleta, aditzoy se referea la industria pornografica, de aceea a spus ca nu ai nevoie sa mergi la facultatea de actorie, ca-n pornografie nu trebuie sa stii carte, trebuie sa te prostituezi doar.

| adytzoi a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Sigur, atat timp cat esti majora e tot ok!

| K0sti a răspuns (pentru Andreeaioan115):

laughing Trezeste-te!

| Xena20 a răspuns:

Da, sunt atâția actori care joaca în filme și nu au făcut facultatea de actorie.

| DELFINI a răspuns:

Chiar daca ai dat funda deja. draga mea, sunt o muultimee de actori fara facultate de actorie. Poti sa te faci actori, in zilele de azi, fara specializare. Specializarea iti ofera doar experienta. Mergi la un casting, incerci, cunosti noi persoane si inveti ceva de la ele. Popularitatea actorilor tine de promovare, publicitatea. Astea le obtii prin seriozitate si munca.

| crissssro a răspuns:

Poate,dar nimeni no sa te ia deoarece toti vrau actori profesionisti cu diploma.
sper ca te-am ajutat, ajuta-ma si tu cu funda!

| Calinovatopu1000 a răspuns:

Da
de filme Xxx