| andrwtsa a întrebat:

Pot deveni buatar/ospatar daca ma inscriu la liceul viilor? va rogg raspuns plizz

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Da, dar sunt specializari diferite. pentru bucatari/cofetari/patiseri este sectia care se numeste tehnician gastronomie, ospatar/barman intra la tehnician in turism si alimentatie. ai aici un link cu specializarile liceului, nr. de locuri si mediile cu care s-a intrat http://www.admitereliceu.ro/institutie/colegiul-economic-viilor

3 răspunsuri:
| GregHouse a răspuns:

Eu cred ca da. Cel putin pentru ospatar chiar nu conteaza ce fel de liceu ai. La bucatar ai nevoie de ceva experienta.

| Ctmfresh28 a răspuns:

Liceul Viilor se refere liceul celor care sunt in viata sau ce?

| HandsOfTime a răspuns:

Eu sunt in viilor si am sa ies bucatar.Depinde ce profil iti alegi.