| anonim_4396 a întrebat:

Pot fi doua educatoare care să predea la o grupa cu program normal?

5 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Buna!

In principiu nu, contractul de munca prevede un numar de ore pentru educator.

| Violleta2022 a răspuns:

Ce scoli, educatie si diplome ai?
Modul pedagogic ai facut?

| Cosminaailie a răspuns (pentru Violleta2022):

Sunt a 10 a la liceul pedagogic pe învățător-educatoare.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Cosminaailie):

In cazul asta da, se poate sa predai ca invatator -educator la orice scoala cu program scurt sau normal, daca sunt locuri vacante, depinzand acum cat de mare este scoala sau gradinita respectiva, putand fi 1 educatoare sau chiar 10 educatori ori invatatori, depinzand strict de cate clase/grupe se formeaza.

| gabicoo a răspuns:

Da. Dacă există un anumit număr de elevi cu cerințe educative speciale.