| IonGeorgica a întrebat:

Pot fi primit la armata daca am o cicatrice pe antebrat din cauza unei operatii (efectuata acum 2 ani)?
De mentionat ca cicatricea are culoarea asemanatoarea cu a pielii.

Funda

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Pentru o simpla cicatrice nu vor fi probleme dar pentru o afectiune care a impus interventia chirurgicala, da! Vezi, in link, lista baremelor medicale :http://www.monitoruljuridic.ro/......62253.html

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca operatia nu ti-a slabit mana si n-ai alte probleme de sanatate atunci poti fi primit.

| dragosbogdan001 a răspuns:

Stiu ca nu ai voie daca cicatricea se poate vedea cu ochiul liber cand porti uniforma de armata.

| IonGeorgica explică (pentru dragosbogdan001):

Cu o uniforma full, adica maneci lungi?

atunci e ok, mersi happy

| gabriellekasia a răspuns:

Ar fi fost o problemă dacă voiai să dai la SRI, dar acum depinde şi de comisie, dar şi de locul în care ai semnul.

| BossRazvy a răspuns:

SAlut nu sunt vreun specialist. dar stiu ca armata nu accepta oameni cu semne dinsctitncte pe corp, dar dupa cum spui tu ca are culoarea pielii nu cred ca e vreo problema