| numesiprenume0 a întrebat:

Pot găsi cazare pe termen lung în Germania la comun înainte de a avea loc de muncă? Fără plată în avans. Este cerință a angajatorului... Ofer funda!

4 răspunsuri:
| DeMicUnCălător a răspuns:

In termenul fermierului, intrebarea ta sună cam așa.
-Dacă nu-n primăvara asta nu pun nici o sămănță. La toamnă poate culege ceva?

| blackann a răspuns:

Daca este cerinta angajatorului atunci sa te ajute el. altfel nu vei gasi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce il consideri "gunoi"?! Ca vrea sa munceasca? De ce sa munceasca in Romania sa isi bata patronul joc de el cu un salariu de mizerie? Si acolo o sa sclaveasca, dar macar o sa sclaveasca pe bani mai multi.

| DovleacTurbat a răspuns:

E foarte greu, acum 3-4 ani, am așteptat ~ 6 luni pentru a-mi găsi o chirie. Ești chemat la o mulțime de prezentări..., Iar dacă nu le știi limba ești "victimă", nu mai zic de faptul că "nu vei avea prioritate" văzând că ești român happy