| xBlueEyes a întrebat:

Pot merge la Academia de Armata din Sibiu si fara sa merg la Scoala de Armata?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate merge la Academia militara, fara a face un liceu militar, importante sunt diploma de bacalaureat si reusita la admitere.
Totusi, liceul militar ajuta mai mult decat un altul.

| firstboy a răspuns:

Nu trebuie sa ai o baza in acest domeniu si ca urmare trebuie sa parcurgi un liceu militar pentru a intra in academie
Vezi tu academia e ceva superior si nu poti intra asa oricum a sari de pe o treapta pe alta
Un liceu militar ajuta foarte mult, asculta-ma...

Dai funda daca iti mai zic si sa cauti pe google si scrii MAI