| Ghgjh a întrebat:

Pot sa ajung la politia locala fara bac?

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poti ajunge mergand pe jos, cu bicicleta etc.
Pentru asta nu se cere nici un nivel de scolarizare.

| darrio2007 a răspuns:

Nu.

| Adry05 a răspuns:

Normal că nu

| Violleta2022 a răspuns:

Nu. BAC-ul este obligatoriu pentru Politie si jandarmerie

| mihai69 a răspuns:

Dacă e pe malul celălalt și nu ai pod în apropiere, și nici nu știi să înoți (sau e prea periculos), nu poți fără bac.

| Cosmin86 a răspuns:

De ce, esti prea prost sa iei un examen atat de SIMPLU cum e bac-ul?

| Sofer a răspuns:

Îți trebuie BAC. Și ceva relații ca să poți ajungi sa lucrezi acolo.

| JicaContra a răspuns:

Https://www.google.com/search?q=politist+local+studii+necesare
cel mai primul link de sus:
http://epochtimes-romania.com/......a---232046
"- copiile diplomelor de studii (studii medii absolvite cu diplomă bacalaureat pentru clasa III şi studii superioare absolvite cu diplomă de licenţă sau echivalentă pentru clasa I );"

deci, esti foarte bun sa devii militian, nici pe google nu stii sa cauti :D

| Digikey a răspuns:

La locala trebuie doar sa fii ruda cu primarul.

| oz_1736 a răspuns:

La mine in oras pazeau fabrici si santiere, dar cum de astea nu mai sunt au evoluat si ei si si-au pus un nume mai elevat. Posibil sa ai nevoie

| Pinochioo9969 a răspuns:

Nu. Trebuie bac obligatoriu. Poti intra pe siteul oficial scoala de politie