| AvalohAlyn a întrebat:

Pot sa dau și să urmez cursurile la Medicina sau la asistenta medicala daca am niste tulburări psihologice pentru care fac tratament și psihoterapie deja? E visul meu.

Răspuns Câştigător
| randomuser009 a răspuns:

Da, e plin de studenti cu boli: tiroidiene, cancere, astm, ADHD, epilepsie, diabetici, tulburari anxietatate, depresie, cele de aici afecteaza in un grad sau altul, cam toate invatatul, epilepsia afecteaza memoria, concentrarea, si asa mai departe, astmul, cu crizele si probleme de rezpiratie, tiroidiene, si probleme de concentrare, si invatare, lipsa lor, determina o gandire mult mult mai lenta, si note extrem de mici, si totusi ii accepta pentru toti.
Daca mergi la facultate, o sa vezi cati au probleme medicale, si nu ar putea normal sa invete, si totusi nu ia scos facultatea.
Iti trebuie adeverinta de la medic(nu te opresc aceste boli, decat daca te opresc complet, din a citii.)(adeverita, nu e pentru a spune doar ce boli ai, ci si pentru a afla daca esti apt pentru a invata, poti citii, si invata desi poate ai limite, atunci te accepta, daca nu ai cum sa inveti(nicicum, de ex, unii cu boli ce limiteaza complet Iq ul, si nu o sa poata trece prin facultate, atunci nu are sens sa i lase)
Problema mai mare, este admiterea, care trebuie sa o dai la fel ca ceilalti, si sa ti asiguri un loc macat la taxa.
Deci daca nu poti sa treci de admitere(asistenti sau medicina, sau ce mai vrei, farmacist, nu prea poti, daca crezi ca poti, atunci, nu e problema).

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.