| numesiprenume0 a întrebat:

Pot sa pun dosarul de participare pentru un concurs la un post de stat daca inca nu s-a scos postul la concurs? Ofer funda pentru detalii.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate, dosarul se poate depune doar dupa anuntarea concursului, in anunt se specifica si perioada in care se poate depune dosarul.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu se poate inainte!
Poti chiar sa ti se anuleze dosarul daca faci asta inainte, fiindca se presupune ca stii de existenta lui ilegal, prin pile si relatii.

| sierra1 a răspuns:

Teoretic ai putea dar nu cred că-ți primește cererea

cum sună "aprobați ceva ce ...nu există"

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți să-l pui, dar ne fiind concurs încă, nu ai pe ce să îl pui. Ce o să spui, eu vă trimit dosarul, poate o fi un concurs. Dacă o fi, scoateți dosarul meu la înaintare. Nu merge așa.