| Spiderman123 a întrebat:

Poți depune actele la Facultatea de medicină, dacă ești din Basarabia,dar ai buletin de identitate românesc, pe locurile pentru romani ce au învățat în România, dar nu pe acele locuri pentru basarabeni?
As vrea mai multe detalii si dau funda pentru un răspuns deștept!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, avand in vedere ca esti cetatean roman, cu domiciliul in Romania.

| AdelinaC a răspuns:

Poti concura pe locurile pentru romani daca ai cetatenie romana. Din cate inteleg, tu ai dubla cetatenie, ceea ce inseamna ca ai posibilitatea sa alegi pe care locuri vei intra