| Etro a întrebat:

Poți deveni cântăreața dacă ești săraca? Adica sa fi observat de cineva dacă ai talent? Deoarece din ce am auzit, ca să scoți o piesa costa foarte mult.

26 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Doar daca ai talent cu carul si ai norocul sa fii descoperită de un adevarat artist sau impresar. Incearca la Vocea Romaniei.

| sierra1 a răspuns:

Ești la școală?

| Etro explică (pentru sierra1):

Da, în clasa a9a

| sierra1 a răspuns (pentru Etro):

Profa de muzică ce zice, ai talent?

| Etro explică (pentru sierra1):

Mi a zis ca am voce și nu trebuie să îmi fie rușine să cant. Mi-au zis mai mulți că am voce, însă că oricine am nevoie și de pregătire cu un profesor în muzica și sa fac vocalize și exerciții.

| sierra1 a răspuns (pentru Etro):

"am nevoie și de pregătire cu un profesor în muzica și sa fac vocalize și exerciții"

ușurel...ai fost pe vreo scenă, ceva eveniment scolar, chestii de genul?

| Etro explică (pentru sierra1):

Da, un eveniment la școală, a fost organizat un concurs de cântat însă cu mai mulți copii, un cor. Și am ieșit pe locul 2 laughing

| sierra1 a răspuns (pentru Etro):

Mda... vorbește deschis și cinstit cu profa ta, n-are rost să te imbeți cu apă rece

| Etro explică (pentru sierra1):

Am vorbit, profa a vorbit și cu mama sa ma ducă la un profesor de muzica deoarece ma poate ajuta. Am voce și trebuie lucrata.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cât de săracă? Dacă ai voce, cântă.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca acea persoana se face auzita... (la concurs sau ceva emisiune sau persoana potrivita), iti garantez ca o sa se gaseasca dupa cine sa ii observe vocea si sa "o sponsorizeze".

| Frank51 a răspuns:

Nu costa mult, sunt oameni pasionati de muzica care au studio acasa si te pot ajuta. Daca te referi la ceva pe scara larga, trebuie sa incerci la talent show-uri.

Daca ai o voce frumoasa si esti buna si la scris versuri munca ta e completa, ramane sa gasesti pe cineva care poate sa exploateze la maxim.

| romeo78 a răspuns:

NICIODATĂ! Trebuie un sponsor, un compozitor, cineva cu studio de înregistrări, care cunosc la radio? pentru promovarea cântecului.
Dar, și bani pentru crearea, promovarea unui canal de YouTube.

| Alverto a răspuns:

Nu există talent, doar munca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unchiul meu lucreaza la Mixton Music si mi-a spus ca e in cautare de fete talentate. Nu conteaza ca esti saraca, cei de la Mixton Music se ocupa si cu sponsorizarea tinerelor talente. Practic daca iti doresti sa ajungi cantareata imi poti da o felicitare pe TPU si vorbim acolo mai detaliat.

| Etro explică (pentru anonim_4396):

Nu prea am încredere în tot ceea ce zic oamenii aici. Adică nu este prima întrebare de genul acesta pe care o pun. Și mi s-a mai dat răspunsuri ca acei oameni sunt de acolo și mi au lăsat și un număr de telefon. Chiar îmi doresc sa devin cântăreața, dar nu pot avea încredere în oricine, poți fi oricine și cu orice intenții. Deci dacă ai o dovada concreta zi-mi, chiar îmi este Imposibil sa cred asta. De la 6 ani îmi doresc sa cant, însă mulți râdeau de mine pe atunci, ca e imposibil. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Etro):

Pai eu sa iti dovedesc tie sau tu mie? Ca tu vrei sa ajungi cantareata. Dar daca nu vrei bine, ti-ai pierdut sansa asta.

| Etro explică (pentru anonim_4396):

Nu-mi pasă, nu pot avea încredere în oricine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Etro):

Daca ai stii ce ai pierdut... pacat.

| Etro explică (pentru anonim_4396):

Scuze dar chiar nu pot avea încredere.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Etro):

Pai si cum vrei sa ajungi cantareata daca nu ai incredere in nimeni?

| Etro explică (pentru anonim_4396):

Am încredere în oamenii pe care ii cunosc. Chiar dacă am voce oricum m-I s-a zis sa merg la niște cursuri pentru vocalize deoarece dacă îmi lucrez vocea mai mult pot ajunge cineva, însă nu m-i s-a zis și cum

| nigelb a răspuns (pentru Etro):

Omul a oferit ajutor tie, si este un utilizator senior, treaba ta xD

| anonim_4396 a răspuns (pentru nigelb):

Exact

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti dadeam adresa de email si instagramul directorului de imagine de la Mixton Music, iar tu urma sa ii trimiti un material in care canti... si dupa sa fii selectata si sa ai propria piesa. Dar daca nu vrei ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hihi