| ElenaDabija a întrebat:

Poti deveni contabil la colegiul "Gheorghe Asachi" din Iași? Dau funda și dacă are cămine

Răspuns Câştigător
| Anuket a răspuns:

Așa face ea, nu băga în seamă. Celălalt răspuns a fost corect. Caută oferta educațională de la alte licee să vezi dacă este vreunul cu profil economic.
https://www.admitereliceu.ro/......institutii
Aici selectezi județul, localitatea și specialitatea economic și îți va da toate opțiunile din 2020. E bine să te uiți încă o dată la oferte când vor apărea cele pentru anul 2021-2022 pentru că se mai pot face schimbări.
Până la urmă, dacă vei dori să faci o facultate tot pe acest domeniu, te vor ajuta cunoștințele din liceu.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

La liceul ăla poți deveni (adică dacă-l termini cu succes) doar absolvent. Un biet absolvent de liceu

pardon, o biată absolventă care intreabă zăpacită și zăpăcindu-ne și pe noi de liceul din Iași apoi din Galați, din Baia Mare,...

Ce zici de ăla din Beba Veche?

| ElenaDabija explică (pentru sierra1):

Nu ești obligată să îmi răspunzi

| sierra1 a răspuns (pentru ElenaDabija):

Văzându-te cum bați câmpii, intervenția era necesară

| ElenaDabija explică (pentru Anuket):

Mulțumesc frumos!

| Anuket a răspuns (pentru ElenaDabija):

Așa face ea, nu băga în seamă. Celălalt răspuns a fost corect. Caută oferta educațională de la alte licee să vezi dacă este vreunul cu profil economic.
https://www.admitereliceu.ro/......institutii
Aici selectezi județul, localitatea și specialitatea economic și îți va da toate opțiunile din 2020. E bine să te uiți încă o dată la oferte când vor apărea cele pentru anul 2021-2022 pentru că se mai pot face schimbări.
Până la urmă, dacă vei dori să faci o facultate tot pe acest domeniu, te vor ajuta cunoștințele din liceu.

| Gabryel85 a răspuns:

Parca nu vad contabilitate aici, Elena. Camin au, asa scrie pe prezentare. :)
https://www.colegiulasachi.ro/pdf-uri/OFERTA%20EDUCATIONALA%202020-2021.pdf