| Lightning1997 a întrebat:

Poti face voluntariat la doua asociatii care au scopuri similare (a ajuta oameni) sau este obligatoriu sa alegi doar una?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți la câte vrei. Doar să ții cont că fiecare se va baza pe tine, pe timpul tău, pe implicarea ta, și va fi dificil să te împarți la mai multe.

| gabicoo a răspuns:

De ce vrei să faci volutariat la o asociație?

Uite noi facem voluntariat aici pe TPU!

| johnnny123 a răspuns:

Voluntariatul inseamna ca-ti oferi in mod gratuit timpul si efortul. Deci evident ca poti sa faci voluntariat oriunde vrei, oricand vrei, la oricate asociatii.

Este ca si cum ai intreba "daca donez bani la o fundatie mai pot sa donez si la alta?"

| Lightning1997 explică (pentru johnnny123):

Si daca e voluntariat cu remuneratie?

| johnnny123 a răspuns (pentru Lightning1997):

Ala nu prea e voluntariat...

| dinaprilie a răspuns (pentru Lightning1997):

Daca iti da bani la negru nu intereseaza pe nimeni ce faci altfel nu mai esti voluntar…