| andy123 a întrebat:

Poti intra la ASE chiar daca ai absolvit un profil uman care nu a avut bacul la matematica? Intreb pentru ca am vazut ca o fata care e terminat filologia a fost admisa la ASE.

7 răspunsuri:
| nicoletalavinia14 a răspuns:

Da,dar am impresia ca trebuie pregatiri
si eu stiu o fata care era la filo si vroia pe medicina, iar masa fiind judecatoare a dat-o la pregatiri la profesorii aia universitari...

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti, nu are importanta profilul liceului absolvit, doar diploma de bacalaureat si sa reusesti la examenul de admitere/ concursul de dosare. Succes si numai bine!

| brandiburu a răspuns:

Poti intra oriunde daca media iti permite sau daca iei examenul de admitere cu o nota suficient de mare incat sa iti permita sa intrii.

Asadar DA.

| andy123 explică:

Da, doar ca astia au scos examenul de admitere de la ASE, asa ca se intra cu dosarul care contine si nota de la bac.

Răspuns utilizator avertizat
| andy123 explică:

Daca e sa dau la ASE, voi face pregatire la matematica din cls a 11a cand la profilul meu se va scoate matematica.

| aisha01eu a răspuns:

La ASE s-a intrat anul asta pe dosar si stiu fete de la filologie care s-au inscris la ASE. Ideea e sa iti alegi un profil cu mai putina matematica gen Relatii internationale sau si mai bine mai ales daca sti o limba straina Administrarea afacerilor cu predare in limbi straine. Pe www.ase.ro gasesti planuri de invatamant (materiile ce urmeaza a fi studiate la fiecare facultate).