| k800gfcgffddsrhtds a întrebat:

Poti lucra la Glovo daca ai 16 ani? Am vazut ca pe site-ul lor scrie +18 ani, dar am vazut pe Youtube o persoana care zice ca se poate. Daca da, cum?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Probabil iau sub 18 daca n-au persoane care vor sa se angajeze majore. Daca esti tu vs unu de 18+ clar o sa-l aleaga pe el.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce persoana aia ar sti mai bine decat regulile scrise chiar de ei?

| pisciutza19 a răspuns:

Nu cred ca persoana aia minte.

| Yuoia a răspuns (pentru pisciutza19):

Nu, dar poate fi dezinformata. A "auzit" si ea. Asa cum auzeam eu un pusti, ieri, spunand unui om in varsta: "am auzit ca de la 14 ani poti obtine permisul de conducere provizoriu si la 18 ani dai ceva diferenta pentru permis dfinitiv". Degeaba incerca omul sa-i spuna ca nu e adevarat. Pustiul "auzise" si o tinea pe a lui. Ce e oficial e mai sigur decat ce auzi la radio-sant, Facebook, Youtube, etc.