| anonim_4396 a întrebat:

Poți merge la munca în Anglia dacă nu ai viza? Trebuie ceva studii pentru aceasta viza ( sa ai bacalaureatul parca)? Caut un loc de munca însă nu știu o alta limba străină, decât limba engleza.

5 răspunsuri:
| Brizbriz a răspuns:

Trebuie viza, PUNCT:
https://londra.mae.ro/node/804

| ReddY25 a răspuns:

Doar cu viza

| gabriel2004o a răspuns:

Viza
Dat poți sa rezolvi cu angajatorul dacă ai vorbit deja cu el

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fără viză nu poți. Nu este legată de bac, ci de un loc de muncă acolo, pe care să îl ai deja când ceri viza.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu mai este posibil sa ajungi in UK fara VIZA, in special daca vrei sa muncesti acolo ai nevoie de "working visa".