| Eminescu777 a întrebat:

Presupunem ca am luat bacul, ce urmează sa fac pentru a deveni polițist de frontieră, vreau toți pașii și țin sa menționez ca am avut mana în ghips de doua ori (fractura la încheietura în ambele laterale), dau funda!

2 răspunsuri:
| NurseNico a răspuns:

Te inscrii la Academia de Politie la specializarea frontiera, dai proba scrisa si proba fizica, faci 3 ani de facultate si ai rezolvat. Ideal ar fi fost sa faci si trasee aplicative fiindca sunt destul de grele si e nevoie de pregatire. Daca fractura nu ti-a modificat fizionomia mainii nu cred ca ar trebui sa ai probleme.

| Ciprian09 a răspuns:

Ai luat bacul pana la urma?