| joane a întrebat:

Presupunem ca termin Waldorf-ul cu o medie peste 9 [Waldorf fiind destul de apreciat in strainatate]. eu vreau sa merg in strainatate la facultate, vrand sa ajung in FBI -nu CIA- ca profiler [ceea ce tine si de psihologie]. in Romania nu avem si colegiu, eu mergand in strainatate, ar trebui mai intai sa merg la colegiu sau as trece direct la facultate? acum, daca e nevoie de colegiu -din cate stiu eu nu ar trebui sa aiba vreo legatura cu specializarfea pe care o voi urma la facultate- daca totusi are, ce colegiu ar trebui sa fac, apoi ce facultate? de acolo as putea ajunge direct la FBI sau ar trebui sa mai fac altceva, cum ar fi sa am master. precizez, iar, ca vreau sa fiu profiler, de aceea sunt curioasa daca trebuie sa am ceva pregatire si din punct de vedere al psihologiei [adica sa fac si ceva cursur de acest gen].

1 răspuns:
| Cristian_6576 a răspuns:

Bafta mare, si eu am terminat acesta scoala, raspunsul la intrebare il sti, trebuie doar sa te asculti mai bine, sa-ti asculti vocea interioara.