| mountains a întrebat:

Prieteni, ce pareri aveti, daca esti provincial, dintr-un oras mic, merita sa mergi la un targ de job uri la bucuresti?
s-a angajat vreunul mergand "la plesneala" doar cu CV uri sau e doar stress?
mersi.

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Depinde si ce studii ai si pentru ce post vrei sa aplici. eu am vazut cazuri in care au chemat si angajat persoane din provincie, cu studii superioare terminate. dar pina la urma norocul tau e al tau, mergi si incearca, pina nu incerci nu poti sa stii. ce-i aia stress? esti tinar(a), ce inseamna o zi-doua la un targ de job-uri pentru o cariera sau un loc de munca? un efort minim dar poate o sansa mare-n viata, deci mergi la targ degajat, poate fi foarte bine sau nimic, deci mare lucru nu ai ce pierde, dar poti castiga foarte mult happy succes!

1 răspuns:
| EvangelineLovin a răspuns:

Ce ai de pierdut? macar vezi cum e, poate stai si la un interviu, sa nu zici ca nu ai fost.eu as merge. mai ales ca din iulie trebuie sa ma angajez si habar nu am ce o sa fac.