| HK3nT123 a întrebat:

Privind POLITIA, avand in vedere:
- specializarea rutiera
- specializarea investigatii criminale.
Voi ce ati alege?

La rutiera presupun ca stiti atributiile.
La investigatii criminale e vorba de investigatii privind infractiuni grave, talharii, furturi, prindere persoane urmarite, cazuri penale, etc. (deci nu e aceeasi cu criminalistica unde e vorba de morti).

Cu toate acestea, care credeti ca din acestea doua presupune oarecum mai multa satisfactie pe plan profesional + emotional, insa si avantaje?
Imi plac relatiile interumane, sociale, asta ca idee.

Astept pareri, multumesc!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Tinand cont ca am fost militar si cam stiu cu ce se mananca acele specialitati, eu m-as duce la politia rutiera. Ai mai mult contact cu lumea si mai putina responsabilitate. La criminalistica actioneaza sub comanda unui procuror si e mai stresant.

| HK3nT123 explică (pentru Salontanul):

Multumesc, imi e de folos.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu crezi ca expresia "Tu esti sanatos la cap" nu ar avea ce cauta intr-un raspuns normal?

| HK3nT123 explică:

Esti pe langa subiect.winking

| dinaprilie a răspuns (pentru HK3nT123):

La limbajul de lemn ce sa ceri. Succes!