| GoldandSilver a întrebat:

Profesor sau bibliotecar? De ce?

Răspuns Câştigător
| IrinaAndreea a răspuns:

Profesor mi se pare mai interesant, adica iti poti alege domeniul si eventual poti ajunge chiar profesor universitar daca vrei. Intre timp, poti sa fii librar, e interesant si placut daca iti plac cartile, doar sa nu te astepti la un salariu mare (iti spun din experienta).

6 răspunsuri:
| MariaMarya85 a răspuns:

Eu as alege profesor, deoarece profesorul te invata chestii noi: partile de vorbire, inmultirea, impartirea, figurile geometrice, si multe altele. Pe cand bibliotecarul iti da doar niste carti pe care nici nu prea ai timp sa le citesti, fiindca trebuie sa aduci cartile inapoi la biblioteca peste o saptamana sau doua. Profesorul te invata de toate!
Funda?

| kar1GaNNN a răspuns:

Eu zic ca profesor, e o meserie mai "banoasa" iar daca te ti de acum de scoala poti ajunge la nivel inalt, profesor de fizica, matematica, limba romana.

| SpiritLibeR a răspuns:

Depinde de tine eu asi alege profesor (daca stie sa explice)...inteleg mai bine.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Bibliotecar. Ai parte de liniste, si esti la fel de respectat. In plus, daca faci si alte studii mai poti ocupa si alte functii daca ajungi intr-o scoala, cum ar fi cea de pedagog.

| GoldandSilver explică:

Aha,imi plac parerile voastre.

| PedoBarbie a răspuns:

Librar. De plăcere.