| qieiqpalz a întrebat:

Pt medic/asistent ce ai nevoie? Eu as vrea sa ma fac si am auzit ca trebuie biologie dar eu nu fac bio :/

1 răspuns:
| MissRx a răspuns:

Pentru asistenti medicali e necesara postliceala sanitara (3 ani) sau facultate de medicina(4 ani) iar ca sa ajungi medic iti trebuie facultatea de medicina (durata depinde de specializarea pe care vrei sa o faci).Iti trebuie biologie pentru ca dai admitere ca sa vezi daca intri la taxa sau la buget.