| BlackPantherWow a întrebat:

Puteți sa îmi spuneți cea mai buna facultate de științe ( biologie, chimie, fizica etc.) din Romania? Si despre media de admitere etc. Ms. Funda

2 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Http://stirileprotv.ro/......mania.html Cred ca articolul acesta te-ar putea ajuta. Legat de media de admitere si alte informatii, poti cauta pe site-ul facultatii respective.

| alessia5158 a răspuns:

Cele mai bune facultati le gasesti in componenta celor 4 mari universitati, membre ale Consortiului "Universitaria": Universitatea din Bucuresti, Universitatea Babes Bolyai din Cluj, Universitatea Al. I. Cuza din Iasi si Universitatea de Vest din Timisoara.
Ca despre media de admitere, cauta pe site-ul facultatii care te intereseaza(de biologie, chimie etc.) din componenta fiecareia din cele 4 universitati enumerate mai sus.

p.s. In locul tau as cauta oferta de masterate la facultatea care m-ar interesa ---nicidecum ultima medie de admitere! Tocmai pentru motivul ca studiile de licenta (3 ani) sunt considerate a fi incomplete fara a fi urmate de cele masterale(2 ani).Cu alte cuvinte, studiile de nivel master te vor scoate din marea "turma" a licentiatilor, vei avea sanse mai mari in gasirea unui job si iti vor deschide calea catre studiile doctorale.