| Ioan25 a întrebat:

Puteți să îmi spuneți niste facultăți unde sunt salarii mari? Și cu ce se ocupa?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vrei sa te angajezi?

| johnnny123 a răspuns:

La facultate nu primești salariu decât dacă lucrezi în cadrul facultății. Bănuiesc că ceea ce vrei să întrebi este "De la ce facultăți pot obține o calificare ce îmi va permite să-mi găsesc un job bine plătit".

În general, recunoscute pentru oportunitățile mai bune sunt facultățile de IT, Medicina, Drept, etc. Dar nicio facultate nu-ți garantează un job bine plătit. Depinde de tine dacă vei obține sau nu acel job.

| Nirvanaaa a răspuns:

Dacă ieși IT-ist eu zic ca e bine, ai salariu bun. Deci fa facultatea de Informatica.
Medicina o recomand doar dacă iti place. O fi salariul bun, dar totuși e mult de învățat și vei da bani grei din salariu pe congrese și tratate.