| AndyNumber13 a întrebat:

Puteti sa imi spuneti si mie ce salariu se poate lua ca student, la mcdonals? Stiu ca sunt niste burse in valoare de 750 de lei, 600 si 350 acordate in functie de program. Stiti cumva in ce conditii se primesc bursele? Trebuie sa am vreo anumita medie? Dau funda

4 răspunsuri:
| Apokales a răspuns:

Pe ejobs.ro si pe olx.ro scria ca sunt salarii de 2000 de lei net. Nu stiu nimic de burse sau ce salariu primesti daca esti student.

| DanaDaniellllla a răspuns:

Bursele pentru cetățenii români și clasificate pe mai multe categorii- bursă socială ( este necesar să te încadrezi : 640 cred), bursă de studiu 1( medie admitere 740 ), bursă de studiu 2( 860), și bursă de performanță 940. Sumele sunt aproximative, iar ele se pot cumula. Cea de 350 de Ron cred că este pentru studenții străini.

| DanaDaniellllla a răspuns:

Legat de nivelul de salarizare la franciza McDonald's nu am vreo idee, însă te poți descurca și cu joburi part time. Curaj și baftă la învățat

| Adry05 a răspuns:

Am o cunoștință care a lucrat part-time la mc la casă și lua în jur de 500 sau 700 de lei. dar a zis că nu merită deloc, este un efort crunt și la banii ăia îți găsești lejer ceva mai puțin solicitant. știu că la kfc angajau în timpul weekendului, doar sâmbătă și duminică să lucrezi 12h parcă și luai undeva la 1500 de lei