| Diiisclosure a întrebat:

Puteti sa-mi spuneti tot despre psiholog? As vrea sa ma fac psiholog.

1. Cum sum platiti?
2. Ce trebuie sa faca un psiholog?
3. E ok sa fii un psiholog? Te ajuta in viata? Financiar.

7 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Sănu uităm că psiholog e un termen destul de vag, că poţi fi psiholog clinician, psihoterapeut, sau consilier specializat pe ceva anume. Presupun că nu toţi sunt la fel de norocoşi cu cabinetele proprii sau la fel de bine plătiţi.

| Pufoshenia a răspuns:

Buna.Daca ai cabinet propiu poti face multi bani.Psihologul ajuta oameni care sunt raniti emotionali, au ceva pe suflet ce ii marcheaza.E foarte bine daca esti psiholog te ajuta in viata la decizi importante.Bafta

| Almássy a răspuns:

1.scumphee hee 2.sa ajuti oamenii cu probleme 3. financiar cred ca da pentru ca exista destui blonavi mintal sa nu zic altfel

| elisadaia a răspuns (pentru Almássy):

Exista multi dar problema e cati apeleaza la psiholog

| Almássy a răspuns (pentru elisadaia):

Pai marea majoritatehee hee

| AxelBv a răspuns:

1)Daca ai cabinet propriu, esti bine platit. Pana acolo insa e mult de munca si costuri ridicate.
2) Consiliere. Vei invata mai mult in facultate.
3) Financiar nu stiu cat te va ajuta. Pana sa castigi bani seriosi va trece FOARTE mult timp. (nu-ti fa vise ca pana in 30 de ani vei face cine stie cati bani).
4) Daca alegi profesia pentru bani, nu vei face nimic.

| Diiisclosure explică (pentru AxelBv):

Nu numai pentru bani. Vroiam mai mult să ştiu în ce constă. Ce ar trebui să fac.