| anonim_4396 a întrebat:

S-a întâmplat să lucrați într-un mediu/colectiv unde să nu vă placă ambientul, vibe-ul și din această cauză să apară stresul, oboseala la primele ore?
La polul opus s-a întâmplat să lucrați undeva unde colegii, atmosfera, vibe-ul, să fie (aproape) în totalitate pozitiv și să veniți la job de plăcere și să nu simțiți stres, ba chiar să veniți și să lucrați de plăcere?
Mie da happy

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

Eu am simtit si energii negative si pozitive la acelasi loc de munca.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mi s-au intamplat ambele.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da si da.
Am fost in doua firme cu vibe foarte prost. Vedeam cum sunt tepuiti clientii, se lucra de mantuiala, intr-un haos total.

Dar am stat multi ani la un hotel cu colectiv super. Cu toate ca era sub pregatirea mea, eram platit prost si nu mi se respectau drepturile, cu colectivul tin legatura si acum.
Nu cred ca exista job in care sa fie si bani, si recunostinta, si atmosfera placuta. De obicei in locurile bune e concurenta mare, iar unii ar vrea sa calce pe cadavre si pentru un post de vanzatoare. Noroc ca doar prostii traiesc in competitie.

| ReddY25 a răspuns:

Nu