| DumitrescuAlex a întrebat:

Ar merita sa fac postliceala dupa bac?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Postlicealele sunt cursuri de calificare, care iti ofera atat cunostinte teoretice, cat si practica.
Este un nivel de calificare considerat intre liceul de profil si facultate,
Din multitudinea specializarilor trebuie sa-ti alegi ce-ti place si ce doresti sa ai ocupatie pe viata.
In viitor, daca doresti, vei putea face si o facultate de profil, pentru a-ti aprofunda cunostintele de specialitte.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta este o intrebare la care numai tu poti raspunde, in functie de ce profesie/ cariera vrei sa urmezi in viata.

| Hyperion7 a răspuns:

Daca ai înclinație spre chestia asta, da, dar daca o faci doar pentru bani, nu recomand.

| ReddY25 a răspuns:

Da

| Dragobeta a răspuns:

Desigur. Dar sa-ti alegi specializarea in functie de domeniul unde vrei sa te angajezi. Alrfel nu te ajuta.

| Eusuntingineru a răspuns:

Daca esti fiert pe asistenti* gen...go for it

| Specialistul95 a răspuns:

Îți spun din experiența. Daca vrei sa lucrezi pe minimul pe economie dar sa ai și studii superioare, da, merită