| anonim_4396 a întrebat:

S-ar putea să greșesc, dar noi, românii, vrem muncă puțină, bani mulți și suntem mereu nemulțumiți de condiții?

13 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Problema principala nu e ca vor asta, ci ca nu fac nimic pentru a reusi sa-si atinga acest obiectiv. In primul rand, e vorba de faptul ca romanului ii pute educatia. El stie sa faca de toate, dar nimic cum trebuie. Si asa ajung sa faca muncile nasoale prin Europa, alea pe care cei din tarile respective nu mai vor sa le faca, pentru ca sunt in stare sa faca altceva mai usor si mai bine platit.

| LisaJulie a răspuns:

Nu dragul meu, cam așa sunt toți oamenii in secolul XXI

| UnchiulRamiz a răspuns:

Sa stii ca da romanul vrea munca putina si sa fie liber cat mai mult posibil. Fratemeu lucra si duminica in Belgia, e acasa sambata si vinerea cand soseste din cursa. Dar castiga bine, si munca destula evident.

| LaviniuA a răspuns:

La placinte inainte, la razboi inapoi.
PS. Daca vreti bani multi + iubire dati un mesaj pe hi5: LiviBrunetzicul4You57 laughing

| anonim_4396 explică (pentru LaviniuA):

Acel "57" vine de la data nașterii?

| LaviniuA a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu. Sunt 57 meleoane $

| AndaAlexandra a răspuns:

Nu noi românii. Generațiile noi. Cei din trecut munceau orice doar să aibă ce pune pe masa. Dar nu se poate compara vremea de acum cu cea din trecut. Sunt ca doua lumi diferite, paralele?

| CracanelTrasPrintrunInel a răspuns:

Daca era asa nu erau atatia romani in diaspora unde se munceste dublu, in multe tari inclusiv sambata.

| Diana4you97 a răspuns:

Eu cred că orice om de pe glob ar vrea să muncească mai puțin și să câștige mai mult.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru Diana4you97):

Asta e si scopul fiecaruia. Doar ca noi il vrem realizabil intr-un mod prea rapid si fara pic de efort.

| alinairimia20 a răspuns:

Sa stii ca romanii sunt oameni muncitori, eu asa sunt de parere

| StoicAnalysis a răspuns (pentru alinairimia20):

Doar atunci cand stai cu parul dupa ei laughing

| alinairimia20 a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Haha?, depinde si in locuri te invarti