| JustaLittle a întrebat:

Sa faci ce trebuie sa faci VS Sa faci ceea ce-ti place sa faci

7 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Sa faci ceea ce-ti place sa faci. Uneori mai faci si compromisuri, si faci ce trebuie sa faci, chiar daca nu iti place, dar in general e bine sa faci ceea ce iti place. Degeaba faci un lucru, daca nu iti place acel lucru. Fericirea trebuie sa fie pe primul loc. Mai bine faci ce iti place, decat sa faci ce nu iti place.

| JustaLittle explică (pentru Mayhem666):

Tu actionezi precum spui in acel raspuns? Adica... faci ceea ce iti place?

| Mayhem666 a răspuns (pentru JustaLittle):

Da. Mai sunt cazuri in care mai fac si cate o exceptie, dar in general eu fac doar ce imi place. Daca cineva ma pune sa fac ceva ce nu imi place, il/o refuz politicos, iar daca tot insista, incerc sa ignor, pana ma lasa in pace.

| Gonrax a răspuns:

Fac ceea ce-mi place să fac.

| Jager a răspuns:

Uneori inseamna:
Ce ti place sa faci: Sa fumezi, sa bei, sa nu muncesti
= viata fara viitor
Ce trebuie sa faci: Scoala, studii, familie
=viata frumoasa, sociabila, cu venituri

| Tentacle111 a răspuns:

Le combinwinking

| Jecs_Dave_1998 a răspuns:

Eu fac ce imi place, aproape mereu
Nu m-am straduit de loc la nimic pana acum si am foarte multe achievementuri, inclusiv am luat bacul cu 9.41 si am invatat minimul necesar
Am intrat la facultate pe info si probabil nu o sa ma straduiesc de loc sa o iau si vreau sa fiu game designer si scriitor si deja m-am apucat.
Si da, sunt convins ca poti sa faci ce iti place in viata pentru ca am vazut exemple multe si simt ca asa e.
"Viata e grea si trebuie sa muncesti mult ca sa mananci si-" e grea pentru ca oamenii cred ca e grea si vor sa fie grea ca sa aiba sentimentul ca au muncit pentru ceva... e mai complicat T_T