| Nustiucesapunaici12 a întrebat:

Sa ma duc la mate info UBB sau medicina Tg Mures? De ce?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă tu nu știi ce vrei atunci de unde păcatele noastre să știm noi?

| Nustiucesapunaici12 explică (pentru sierra1):

Vreo idee cum as putea sa aflu?

| sierra1 a răspuns (pentru Nustiucesapunaici12):

Depinde de ce inclinații ai

| Nirvanaaa a răspuns:

Pai depinde.Iti place sa inveti anatomie si esti pasionat cat de cat de chimie si patologie-alege UMF.Ai afinitate catre mate si info-mergi pe UBB.

| alex15ccc a răspuns:

Depinde de tine, de ce iti place si de cat esti dispus sa inveti si sa faci sacrificii.
daca alegi medicina trebuie sa te pregatesti foarte bine pentru admitere (daca poti, fa meditatii, in special la chimie), admiterea este grea si concurenta este mare.