| adina_9897 a întrebat:

Sa presupunem ca un absolvent din orasul universitar "X" doreste sa vina in Bucuresti pentru continuarea studiilor la master... Are acesta vreo sansa sa-si gaseasca vreun job OK in capitala, tinand cont de situatia economica actuala?

Răspuns Câştigător
| JesterRO a răspuns:

In primul rand depinde ce intelgi prin OK. Daca zici ca ai facultatea terminata ai sanse mai mari decat majoritatea sa iti gasesti un loc decent.sa zicem 10-20-30 mil / luna (depinde de job) (si de pretentii). Cu gasitul e mai greu. Trebuie sa cauti prin ziare in fiecare zi, nu te baza pe joburi pe net ca iti pierzi timpul.

2 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Ai sanse la fel de mari ca in alt loc, poate chiar mai multe. Totul depinde de noroc si de cat de mult vrei un job. Trebuie sa te interesezi peste tot. Cauta zilnic in toate ziarele. Unele magazine au anunturi speciale. Posteaza anunturi pe internet, scrie in ziar.

| betty17 a răspuns:

Eu cred ca ai sanse in bucuresti sa iti gasesti un loc de munca OK.toti pe care ii cunosc si au facut facultatea la bucuresti au un loc de munca destul de bun si sunt multumitibig grin

succes