| Anaonimul77 a întrebat:

Sa traiti colegi! Sunt subofiter de pompieri din anul 2018. Am fost repartizat in alt județ decât cel de domiciliu după terminarea școlarizării. In anul 2021 am reușit sa ma transfer la mine in județ, dar " la cerere". Nu la "ordin"
Unii colegi îmi spun ca încă am dreptul sa fac raport pentru decontare transport(naveta) pentru ca încă am o naveta de 35km.
Altii spun ca sunt la cerere și nu am acest prejudiciu. Nu găsesc nicio baza legală in care sa scrie suspendarea acestor drepturi. Știe cineva mai in amănunt aceste informații legale? Va multumesc

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tu fa raportul si solicita decontarea transportului si o sa afli daca beneficiezi sau nu.
In orice caz eu cred ca beneficiezi, nu are importanta cum te-ai transferat.