| Claudiu2011 a întrebat:

Sal am si eu o intrebare.mi-am gasit un job in care lucrez noaptea de la 11 pana la 7 dimineata.vreau sa va intreb un lucru.Ce sa fac sa nu adorm ce sa iau? deci acum vine problema.cafea nu beau niciodata ca nu mi place.nes nu beau,cappucino nu beau.dintre bauturile calde beau doar ciocolata calda si imi fac impresia ca nu imi provoaca insomnie.eu am nevoie de ceva sa imi provoace insomnie.dar NU CAFEA ,NU NES, NU 3 in 1, ca nu mi place.deci energizantu e bun? thinking sau alte variante vreun fel de ceai pentru insomnie thinking . a si inca ceva nu prea pot dormi dupa amiaza ca sa fiu fresh. seara nici atata am antrenamente de la 7 la 9 . si ma duc la antrenamente si dupa aia de la 10 30 plec la munca deci thinking ce sa iau pentru insomnie? thinking cola , pepsi,energizante? thinking spuneti voi.

Răspuns Câştigător
| axll a răspuns:

Ceaiul negru. contine cofeina si unele persoane il beau in locul cafelei.

8 răspunsuri:
| Behem a răspuns:

Iti distrugi sanatatea asa...

| John90 a răspuns:

Prietene la fel imi faceam si eu griji cand am inceput sa lucrez in 4 schimburi ca ajung dimineata acasa si nu o sa pot dormi ca nu-s obisnuit ei uite ca o sa poti dormi si la lucru nu ai cum sa adormi fiindca nu lenevesti mergi sa lucrezi poti sa bei un energizant te ajuta pe mine ma ajuta bft

| mgtow a răspuns:

Poti incerca cu cola - pepsi sau red bull dar in timp iti strici sanatatea. Cel mai bine ar fi sa dormi dupa masa.

Răspuns utilizator avertizat
| John90 a răspuns:

Cel mai bine e sa nu bei nimic eu nu cosum deloc cafea energizante dar rar odata la o luna poate mai luam un energizant crede-ma ca daca lucrezi nu adormi o sa iti fie somn dar nu ai cum sa dormi fiindca esti la lucru si acasa cand ajungi o sa dormi la greu

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Cel mai recomandat ar fi sa-ti acorzi cateva ore de somn dimineata, vreo 5-6 consecutiv.Cu timpul v-a deveni obisnuinta.Folosirea unor stimulente nu e recomandata,nici orele de odihna,,pe apucate,, Ciocolata calda mai mult indeamna la somn,foloseste-o inainte de culcare.Iar la lucru incearca ceai de menta, sunatoare sau fructe de padure, alternativ.La 7 iti termini serviciul, pana la 8, 30-9 ajungi acasa si iei o gustare, de la 9 la14-15 cauta sa dormi,ai ceva timp liber si daca poti mai,, fura,, putin somn inainte de antrenament.

| InVisible99 a răspuns:

Coca cola te tine treaz, dar si 3 in 1 e bun. Si chiar si medicul recomanda putina cafea.

| TheAce a răspuns:

Eu sincer nu itneleg de ce te stresezi. Dormi de la 8 dimineata pana la 4-5 dupa masa si esti mai mult decat fresh pentru tot restul zilei/noptii. Si eu lucrez noaptea (sunt scenarist, noaptea sunt mai productiv) si nu iau nimic niciodata. Pur si simplu m-am invatat sa dorm dimineata-dupa amiaza. In maxim 1 saptamana te vei obisnui. Ceaiul negru iti va crea disconfort in cantitati mari prin dureri de spate. Cat despre cola si red bull...ei bine, eu nu mi-as risca sanatatea si sansa de cancer pentru un loc de munca. Cred ca esti de acord cu mine.