| ForeverWarrior a întrebat:

Sal.Daca cineva face liceul energetic la sfarsit trebuie sa faca o lucrare.Am inteles ca dupa ce faci lucrarea iti da diploma de electrician si poti sa mergi sa lucrezi la o firma pentru un salariu mic. Dupaceea am inteles ca daca iti faci PFA(persoana fizica autorizata) poti sa lucrezi singur.Intrebarea e cat castiga un electrician asa si daca e serios poate ajunge asa pe la 22-23 de ani daca se apuca de lucru imediat dupa ce termina liceul?

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Da, ai inteles relativ bine, dar dupa cum pui problema, nu poti castiga decat iluzii.