| YunoGasaiEceaMaiTARE a întrebat:

Sall.Cum sa fac sa nu-mi mai fie firica.Gen daca unu da sa vada de ma sperii asa da cu pumnu in mine pan la 5 cm de fata mea eu am sperii rapid.Deci cum fac sa nu mai imi fie frica.Mie nu mi-e frica de el ca il pot face praf usor da da fara sa stiu cand da.

1 răspuns:
| DakotaRoyse a răspuns:

E cam greu de spus. Ar trebui să ai în spatele tău un trecut plin de evenimente în care să fi fost înfricoşat la maximum şi să-ţi fi păstrat calmul, ceea ce e improbabil. Frica este reacţia creierului la o situaţie din care nu ştii cum o să ieşi, şi te pregăteşti să lupţi sau să fugi. Dacă ai putea vedea viitorul şi ştii că pumnul ce va opri la 5 cm de tine, nu ţi-ar fi frică. Nu prea poţi păcăli sistemul ăsta al creierului happy Ar trebui să devii nemişcabil de calm în orice situaţie spontană, adică un fel de zombie laughing