| AlexandruMircea2003 a întrebat:

Sall. La mate-info cum e? Adica sunt cam prafalau la mate dar i-au lectii deja de un an de informatica si grafica in photoshop si desenand cu tableta grafica. Daca i-au 5-6-7 la mate dar la informatica 9-10 si ma pricep si la grafica o sa pot ma duce la o facultate buna. Inafara de celelalte materii ca la ele ma descurc binisior cu 7-8.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru un liceu de informatica sau o facultate de informatica, ai nevoei de matematica serioasa si cred ca acolo ar trebui sa iei meditatii, ca fara o matematica solida, informatica nu poate exista.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Grafica nu are nicio legatura cu informatica

| AnonimRD a răspuns:

Du te la agricol e mai misto

| ionutz2240 a răspuns:

Eu sunt pe profil de mate-info si am 5 ore de info pe saptamana, pot sa iti spun ca ce faci tu acum in photoshop nu are legatura cu ce faci la liceu
Sunt clasa a 11 si pana acum am facut numai algoritmi, verificare de algoritmi si acum facem programe cu siruri, matrici, cmmdc, etc.
Si nu ca vreau sa fiu rau sau ceva dar informatica fara matematica nu prea se pupa deoarece daca nu ai bazele matematicii iti va fi foarte greu sa te descurci deoarece amandoua sunt devin complicate, acum difera si de persoana...
Oricum photoshop nu are legatura cu materia de 9-12 la informatica

| AlexandruMircea2003 explică (pentru ionutz2240):

Stiu ca nu are nici-o legatura dar daca ma pricep la acest lucruri destul de bine siiii am note mari la info si mai mici la mate tot o sa am posibilitatea sa ajung la o facultate buna?!?

| AlexandruMircea2003 explică (pentru AlexandruMircea2003):

Ok, va multumesc pentru raspunsuri.