| Semnattfetitsataa a întrebat:

Sall! Poate ca este prea devreme dar ma gandesc intens la meseria pe care o voi urma in viata.M-am tot gandit la meseri care sunt bazate pe limbi straine sau mai mult pe istorie, geografie! De cand am avut niste probleme medicale si am stat mai mult prin spital, a inceput sa ma atraga meseria de doctor, asistent... mi-as dori sa ma fac doctor ortoped sau asistenta,intrebarea mea este:Cati ani trebuie sa fac la facultate? Si pe ce se bazeaza mai mult medicina : biolgie, chimie? Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
www.alegefacultatea.ro
Succes pe mai departe!
Pa, pa.

| neutrino a răspuns:

Vad mereu aici aceasta exprimare "Scuzati categoria"! Acasa, atunci cand doresti sa mananci mergi la bucatarie, nu la wc. Referitor la viitoarea ta meserie, iti pot spune ca atunci cand tu nu stii cu adevarat ceea ce iti place, este foarte greu sa te indrume pe ce drum trebuie sa mergi, cineva din exterior, care nu te cunoaste. Pana atunci, urmeaza cu succes un liceu si atunci vei realiza daca esti capabil sau nu, sa urmezi o facultate. Toti avem dorinte, putin suntem capabili de ceva maret!