| RACJDNDB13 a întrebat:

am 17 ani si as vrea sa ma angajej la Mc Donald's perioada de noapte.intrebarile sunt se poate 6 ore noapte? ce salariu e? si ce stiti despre mecul ala de la otopeni acolo as vrea sa ma duc.am dat un cv si pe un afis scria o perioada de cautare a celor care vor sa se angajeje inseamna ca dupa ce se termina perioada o sa sune nu? ast ras multumesc dau funda daca asta va incanta

4 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Du-te prietene la scoala. Si apoi la angajare. Stiu, o bag ca un om mare si fara cunostinta de situatia ta.

Dar din pacate ti se aplica.

| alessia5158 a răspuns:

In conformitate cu prevederile articolului 128 din Codul muncii, este interzisa munca de noapte pentru minori--- vezi confirmarea in link:http://www.codulmuncii.ro/titlul_3/capitolul_1/sectiunea_3_1.html

suntserios
| suntserios a răspuns:

La 17 ani nu te angajeaza nimeni noaptea

| RACJDNDB13 explică:

Ok nu mc dar am vaz pe alti de varsta mea in otopeni care ereau la shaormerie macar alt serviciu prin zona otopeni oricum nu am ce sa fac noaptea si scoala e ziua orce