| ScooterAttack2012 a întrebat:

Am 18 ani si as vrea sa imi gasesc un loc de munca
Eu stiu foarte foarte bine sa repar scutere, motociclete, drujbe happy
Nu stiu unde sa merg s-au ce ar trebui sa fac ca sa imi deschid un Servis moto
DAU funda ce-lui care mi-ar da un sfat unde sa ma duc s-au ce sa fac big grinwinking

3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Poate intai de toate ar trebui sa prinzi putina experienta reparand diverse chestii si abia apoi sa incepi o afacere proprie.
Deschiderea unei afaceri proprii s-ar putea sa ia ceva vreme si sa necesite investitii destul de mari.
Poate cel mai bine este sa mergi sa te angajezi pentru urmatorii cativa ani pe undeva pe la un service si apoi sa treci mai departe.
Sau ai putea sa mergi la o facultate, chiar de profil.

| ScooterAttack2012 explică (pentru cristimihailov):

Repar deja de 3-4 ani scutere de la astea am invatat
la mine in judet toti vin sa le repar in particular, dar as vrea sa imi deschid o firma in oras ceva sa castig mai multi bani

| cristimihailov a răspuns (pentru ScooterAttack2012):

Da, am inteles. Insa problema se pune diferit. Va trebui sa ai un acoperis deasupra capului si o umbra de contabilitate. De asemenea va trebui sa ai o serie de avize de la pompieri, de curent, etc. Si toate acestea sunt bataie de cap. Nu te vor lasa sa te concentrezi pe ce iti place.

De aceea ma gandeam ca e mai bine sa te angajezi undeva o perioada pentru a vedea mai exact cum se face. E adevarat ca poti sa le faci si la tine dar... ramane ceva amator.