| cOsmania a întrebat:

Am o intrebare: Care sunt pasii pentru a ajunge un avocat de business (care face parte dintr-o casa de avocatura), m-am documentat putin de pe internet si nu prea pricep, mai trebuie dat baroul dupa drept? Va rog ajutati-ma! Funda pentru cel mai bun raspuns

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a fi avocat, indiferent de forma de exercitare a profesiei, trebuie sa dai examenul de primire in profesie, sa faci stagiul de 2 ani si apoi sa sustii examenul de definitivat. Pentru detalii citeste L.51/1995, republicata in 2011, cu md. si compl. ulterioare.

| grab a răspuns:

PILE si iar PILE, dar bineinteles talent si munca happy
Succes!