| OanaRalucaPorumb a întrebat:

daca dau la facultatea de litere, ce meserii pot avea dupa?
FUNDA.

Răspuns Câştigător
| Lionsgate a răspuns:

Pai poti deveni Cadru didactic pentru invatamant preuniversitar si universitar, ie cercetător în domeniul filologic, fie specialist în domeniile ştiinţelor comunicării, traducerii și interpretariatului.

5 răspunsuri:
| 151220 a răspuns:

In functie de preferintele fiecaruia pot fi alese ocupatiile:profesor, traducator, jurnalist, editor de carte, cercetator, autor de dictionare, critic literar, bibliotecar.Totul depinde de performantele individuale si de specificul masteratului.

| Melania79 a răspuns:

Nu inteleg ce funda? adc o poza cu o funda sau ce?

| OanaRalucaPorumb explică (pentru Melania79):

Funda = raspuns castigator.
Pe ce lume traiesti? Sau mai bine zis pe e site?

| Panteraa a răspuns (pentru Melania79):

Esti noua, nu? Asa eram si eu la inceput. Funda se da la raspunsul care te-a ajutat sau la orice raspuns vrei tu ca un ptrmiu, o multumire.