| maryantheboss1 a întrebat:

Sall TPU,as vrea sa stiu cam cat mananca un caine de talie medie,eu ma gandeam la adaposturile de caini, adica am vazut la oferta pedigree 30 kg 245 lei dar la 15 caini 2 mese pe zi sa zicem ar veni cam 2 kg pe zi la un caine si casa cheltuiesti 245 lei pe zi e cv zic eu, acu depinde si cat mananca cainele pe zi, dau funda!

1 răspuns:
| 13524 a răspuns:

Un caine de talie medie cu greutatea aproximativ 20 kg trebuie sa manance 700-850 g. uite si alte lucruri care te-ar putea interesa http://www.e-pets.ro/articole/hranirea-cainelui