| Eualex667 a întrebat:

As vrea sa stiu daca pot sa intru in scoala militara de aviatie si sa ajung pilot din profilul de mecanica/electro-mecanica din liceul Henri Coanda.Notele sunt 8-9 la mate si 8-9 fizica engleza 10.Initial am fost la mate-info dar e foarte greu.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Notele sunt bune, mai trebuie sa ai media la purtare cel putin 8 si sa ai sanatatea buna. Daca ai probleme cu dintii trebuie sa te duci la medic sa ti-i trateze si apoi sa foloseti de 3 ori pe zi periuta de dinti cu pasta sau cu sare si bicarbonat si, de asemenea. ata dentara. La aviatie se pune mare accent pe dantura sanatoasa, inima, tensiune, auz si vaz.